Květen 2013

Pět?!

21. května 2013 v 21:25 | A. |  Jolanka - technické parametry;)
Nějak se mi pořád nechce věřit, že už je TO pět let a (a deset dnů, ehm;) a že z něčeho, co ani nezvedne hlavu, máme doma někoho o 17 kilo a 57 centimetrů většího...


Už je to prostě velká holka, která umí nejen lyžovat a jezdit na kole, ale hlavně by místo chození nejradši jenom běhala - proto tak nejspíš svůj první životní Minimaraton (skoro 4 kilometry) zaběhla za 31 minut (a kdybysme tenkrát nebyli v porodnici sami, asi nikdy neuvěřím, že je to fakt moje dítě;)


Když zrovna neběhá, čte, což je druhá věc (ze dvou ehm), u který vydrží delší dobu, než deset minut. Přečetli jsme celej první díl Harryho Pottera (a tisíc dalších knížek) a protože školka má na potlačování uměleckých rodinných predispozic evidentně kladnej vliv, máme to dokonce i zvěčněný:
(pro méně chápavé - barevný fleky vpravo nahoře jsou nebelvírská vlajka;)


Ví co je encefalitida, eroze, forzýtie, karburátor, korupce, meteorit, papuchálek a Velký třesk, taky kdo to byl Darwin, Dalibor z Kozojed, Karel Čtvrtý, Václav Havel a umí se podepsat.
Tudíž mě už nějak nepřekvapilo, když mi nadšeně oznámila, že "hele, mami, já už mám konečně taky beďar!" protože jako někdo, kdo má pět let dítě, jsem přece dostatečně uvědomělá matka, kterou jen tak něco nerozhodí...


...evidentně na sobě ale musím ještě minimálně dalších pět let pracovat - což je ještě hodně shovívavej postoj k někomu, komu trvá 24 hodin než mu docvakne, že má doma neštovice;)


Takže hurá do další pětiletky a ať žije, frajerka naše poďobaná!;)