Kdo neviděl, neuvěří

16. dubna 2009 v 21:01 | A. |  Tak jde čas...
Takže, trocha nezbytné teorie na úvod:Polskem hýbe Tinky Winky a jeho údajná homosexualita
Varšava, 28. 5. 2007 (čtk)
tinky_winky.jpg
Pod fialovým zevnějškem postavičky dětského seriálu Teletubbies se podle polských konzervativců skrývá homosexuál. Případ řeší úřad na ochranu práv dětí.

Do nepříjemné situace se v Polsku dostal Tinky Winky, postavička z oblíbeného britského dětského seriálu Teletubbies. V zemi na něj padlo podezření, že je homosexuál. Záležitost se dostala až před úřad na ochranu práv dětí, píše internetový server onet.pl.

Tinky Winky je podle tvůrců seriálu mužského pohlaví, má fialovou barvu a na hlavě trojúhelníkovou anténku. Nosí červenou tašku. Právě ta se stala trnem v oku některým polským konzervativcům, kteří si u Sowińské stěžují, že jde o dámskou kabelku a že v této kombinaci může být ukrytý homosexuální podtext.

V Polsku, kde se 95 procent obyvatel hlásí ke katolické církvi, v nedávném průzkumu listu Rzeczpospolita polovina dotázaných odpověděla, že homosexualita je hřích a více než polovina si myslela, že to je úchylka.Ehm, ehm. Abychom se špatně nepochopili - nehodlám agitovat za práva homosexuálů (což neznamená, že bych k tomu nechtěla říct svoje), ale trpím obsedantní potřebou podělit se o kulturní zážitek týdne.

Ač riskujeme, že nám z dítěte vyroste primitiv;), koukáme každý večer před koupáním na "večerníčka". Vzhledem k tomu, že i Krtek je zatím pro Kolouše příliš sofistikovaným patronem, pouštíme Teletubbies.
Já dělám kaši, uklízím spoušť, vytvořenou bezbranným batolátkem během poslední půlhodinky a myju nádobí.
Pupáč statečně funguje coby živé křeslo (no, včera jsem ho přistihla, že tak trochu spí, ale dítě držel na klíně pevně, takže o nic nejde).
Kolouš sedí se zatajeným dechem, oči vyvalený jak tenisáky a občas nadšeně hýkne, popř. udělá pápá (pokud ho k tomu obludky vyzvou, někdy iniciativně i bez pobízení).

Jasně, že víme, že nemůžeme čekat zázraky, nebo snad dokonce smysluplný příběh, který by měl nedejbože děj. Většinou nevnímám, co se na obrazovce děje a když náhodou na půl minuty zpozorním, radši s tím hned přestanu. Jinak se totiž nejsem schopna ubránit úvahám nad tím, kolik kokainu a jiných omamných a psychotropních látek asi tvůrci tohoto veledíla zkonzumovali a kolik je to asi stálo. Dneska jsem ovšem udělala výjímku a to mě natolik poznamenalo, že dokud si neulevím, neusnu;))

No, takže stručně:

Tinky Winky (ano, správně, ten teplouš z úvodního článku) má tašku. Jen tak si vykračuje, kroutí zadkem a skřehotá: "Tinky Winky má tašku. Tinky Winky si dá písničku do tašky. Písničku do tašky", načež zapěje hláskem ne nepodobným Uršule Klukové: "Tinky Winky, tinklvinkl, papadá!" A ejhle, co se nestane, písnička se uloží do tašky.

Přicházejí další zrůdičky a poslouchají, jaká bezvadná (a duchaplná) píseň je uložená v kabelce. Jasně že jim to nedá a přidají každej tu svou:

Lála (to je ten žlutej) zapěje: "Lálálálá,lálalalalaááááá"

, co pořád jezdí na koloběžce: "Fiči fiči fičí Pó" (možná bych to neměla ventilovat takhle veřejně, ale dlouho jsem si myslela, že zpívá něco jako "v pi*i, v pi*i, v pi*i Pó", ale Pupáč mě naštěstí vyvedl z omylu;)

a konečně Dipsy: "Padada padada papadam, papadam, papadam"


Tak dál:

Tinky Winky se má. Má v tašce uložené opravdu krásné písničky. Písničky v tašce. Moc krásné písničky. (nekecám, takhle ten vypravěč vážně mluví).
A protože je zvědavka, nevydrží to a tašku otevře. Pěkně hrajou, ty písničky, jen co je pravda. Ostatním příšerám to nedá, a honem utíkají, aby si tu nádheru taky vyposlechli. A ejhle, problém!
Písničky se v tašce pomíchaly.
"Ty máš ale pomíchané písničky, Tinky Winky. Písničky v tašce. Pomíchané písničky v tašce," praví všudypřítomný vypravěč, jako by si toho snad někdo mohl nevšimnout. Všechny hitovky totiž znějí najednou, a to rozhodně déle, než by člověk starší jednoho roku, dokázal při plném vědomí snést.

Vysvobození v podobě závěru se blíží. Přibíhají kamarádi Tinkyho Winkyho (nebo jak se to, proboha, skloňuje) a zíraj na tašku. Buzík je kámoš, tašku otevře a nechá je, aby si toho nekonečného blaha taky pořádně užili. Teď právě přichází ta nejlepší část:

Všechny obludy tancujou na "vtipně" pomíchané písničky. Člověk by si myslel, že jde o výtvarné ztvárnění hromadného epileptického záchvatu. Svíjej se v křečích a nepřestávaj vřeštět "Tinkl vinkl, lálálá, papadá, fičifičifičí". Jde mi hlava kolem. Tašku otevřou ještě několikrát a...bohužel, písničky tam pořád jsou. Navíc (a to by jeden neřekl) - pořád jsou pomíchaný!

Když jim konečně dojdu síly a otevřou kabelku asi po třitisícíosmsetdevadesátýprvní... je ticho!

Já sbírám čelist z podlahy.
Pupáč nemůže popadnou dech, neb se posledních pět minut svíjí v nekontrolovatelném záchvatu smíchu.
Kolouš kňučí, ukazuje na televizi a očividně chce JEŠTĚ!

Tak já teda nevím, paní radová, ale CO TO PROBOHA JE?!
A jak dlouho bude ještě trvat, než to naše nebohé děťátko začne vnímat i něco jinýho??;)


Ovšem hlavně:
Nemáte náááhodou někdo doma DVD i s jinými díly? Protože - ještě pár večerů s písničkama v tašce a Kolouš za náma bude místo večerníčka jezdit na návštěvy do Bohhnic;)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama