Pětizubka

12. února 2009 v 14:18 | A. |  Tak jde čas...
Tak máme další zubák. Pátý v pořadí. Tentokrát nahoře a až úplně vyleze, bude to nejspíš vypadat vtipně. Už aby to bylo. Přes den v pohodě, ale už dvě noci se Kolouš budí skoro každou hodinu a řve bolestí, což není moc velká sranda. V mezičase ovšem těma zubama skřípe, a to tak že dost. Za chvíli bude směle konkurovat dědovi, a to je na skřípání fakt odborník;)
Zuby je třeba brousit. naše dítě je brusič-profesionál, ohlodává všechno, včetně nohy od židle. Taky knížky a ovladače. Mobil už jí nedáváme, tak dostala svůj vlastní. Ten kupodivu nežere, asi nevysílá ty správný hlodací vlny.

Leze jako divá. Na podlaze po zadku, na koberci po čtyřech. Když zaleze pod židli, umí hezky vycouvat a ani se nepraští do hlavy. Hlavě by to asi ani nevadilo, protože jinak je schopná nabourat téměř do čehokoli, nejradši do zrcadla. Jsou to fakt pecky, ale nejspíš je gumová, protože to klidně několikrát zopakuje a ještě se tomu směje.

Umí udělat paci-paci. Vietnamský. Kdo si u nich někdy něco koupil, ví, že kvalita je značně kolísavá. Jolančino paci-paci je vietnamsky kvalitní - dá ruce před sebe dlaněma dolů a začne s nima plácat. Při tom se příslušně vítězoslavně rozhlíží a radostně poskakuje;)

Pupáč vynalezl nový styl uspávání. Sednou si do křesla a pustěj si muziku. Máme bezva CD s dětskými písněmi, který nazpívaly buď hodně malý děti, nebo sbor kastrátů. Kvičej strašně vysokými hlásky, ale jsem jediná, koho to irituje. Zbytek rodiny si v tom libuje - tatík zpívá, Kolouš si mu položí hlavičku na rameno, poslouchá, poslouchá, až vytuhne. Už jenom to přitulení je u našeho nekontaktního děťátka zaznamenáníhodným počinem. Usnutí jinde než v drkotajícím kočáru je, bez přehánění, zázrak. Včera jsem to zkusila. Jen co jsem zapěla, Jolušák dostal skákací amok. Hopsala po mně jak divá. O nějakým položení hlavičky kamkoli jsem si mohla nechat jenom zdát. Nakonec dostala hysterák a vřeštěla jak prokopnutá tak dlouho, dokud jsem skřehotající zmeťoury nevypnula. Takže mám zase smůlu, žádný tulení nebude...že by to bylo mým libým zpěvem??;)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama