Slovníkové heslo do Who is who:

9. ledna 2009 v 15:00 | A. |  Jolanka - technické parametry;)
Jak už jméno napovídá, Jolanka je holčička. Ne jen tak ledajaká. Jolanka je holčička, která se často maskuje za chlapečka, což činila zejména v prvních měsících svého života a s většími či menšími úspěchy v tom pokračuje dodnes.

Na vzhledu nezáleží, nicméně pro úplnost musíme zdůraznit nečekané množství blond vlasů (samozřejmě že zářivě blond, to je jasný, to ani nepíšu:). Zlí jazykové sice tvrdí, že je skoro plešatá, ale s tím nemůžeme souhlasit - vzhledem ke genetické výbavě po své matce (která byla plešoun skoro do tří let) je Jolušák úplná mánička. Pro úplnost zmiňme ještě efektní čupřinu na pravé straně hlavy, která je (dle poslední módy z Paříže) zcela nepřiplácnutelná a tudíž za všech okolností trčící vzhůru.
Protože sudá čísla jsou kulatější, má Jolanka dvě ručičky, dvě nožičky, dvě ouška, dvě očička (samozřejmě zářivě modrá) a taky dvě bradičky. No, někdy i tři, ale to záleží na úhlu pohledu;)

Vzhledem k tomu, že popisem všech jejích předností by toto slovníkové heslo zabralo celý jeden díl a to je ze zcela přízemních důvodů nemožné, zmíníme se o Jolančiných schopnostech raději jen stručně:
  1. Krásně sedí,ale nesedá si - proč by to taky dělala, když stačí kníknout a někdo hned přiskočí a posadí ji?
  2. Kleká si na čtyři, ale neleze a nepřinutí ji k tomu ani nejoblíbenější hračky: mobil, ovladač, plastová flaška nebo kabely. Proč by to dělala, když se může otočit a podat si něco, na co dosáhne i bez lezení?
  3. Na bříšku se očí dokolečka, ale neplazí se. Proč by o dělala, když...(viz výše;)
  4. Mluví. Říká "mamama", "bababa" a "papapa". Ne moc často, ale s o to větším nasazením a razancí. Brzy nejspíš začne říkat i "tatata" - zdá se, že pochopila, že přesně o to usiluje její otec, který jí to v každou denní i noční hodinu opakuje tvrdíc, že by to vůči němu bylo fér a že si to zaslouží;)
  5. Spí. Málo, ale efektivně. Vzorně ve svém pokojíčku. Přes den zásadně jedině půl hodinky a jedině v drncajícím kočáru (venku, v nejhorším případě doma přes práh). Zatím se do kočáru vejde, tak drncáme. Co budeme dělat až se nevejde, to budeme řešit až to nastane;)
  6. Kaká. To nebudu rozvádět, nechci být indiskrétní;)
  7. Papá. Krásně, ráda, kdykoli a kdekoli. Jakmile vidí někoho jíst, začně mlaskat. Když dostane křupku, mrkev, jablíčko nebo sušenku, výská nadšením. Pokud ne, výská zpruzeně tak dlouho, dokud nedostane:) Momentálně se největší oblibě těší bílý jogurt a jehněčí masíčko (poznámka: pokud byste někdo věděl,kde sehnat flák bioberana, dejte vědět!).
  8. Hraje na piáno. Úžasně. Kdo neviděl a neslyšel, neví o co přišel!

Jolanka je prostě žena mnoha tváří, která nás každý den pekvapí a tímpádem tenhle výčet nemůže být úplný. Za pokus to každopádně stálo!;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ml Ml | E-mail | Web | 3. července 2012 v 20:15 | Reagovat

Fajn blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama