An apple

11. ledna 2009 v 20:23 | A. |  Tak jde čas...
Hodně čteme. Při Pupáčově srdceryvném přednesu příběhu veselé mašinky Kolouš ani nedutá, tváří se intelektuálsky a snaží se vydrápnout obrázky z knížky ven. Taky si čtou o zbludilém kuřátku. Vždycky když kuře "pípá,pípá, nožky bolí" je mi ho chudáka líto. Už od dětství. Naše dítě s tím evidentně problém nemá, naopak. Jakmile začne táta pípat, Jolanka začne hýkat. Smíchy.
Na mě pak zbývá poněkud méně sofistikovaná četba. Vy co máte děti, asi tušíte - jsou to knížky kousací, pískací, gumové. Máme dvě - víc jsme jich nedostali.
První je fajn, tu "čtu" docela ráda. Je o zvířátkách - má asi sedm, nebo možná osm (ať nežeru) stran a na každé je jeden exemplář savce. Takže si čteme: Tady je ovečka Dolly, dělá béébéé, viď Jolanko? A co pejsek Lajka hafhafhaf? Pokud začne pozornost dítěte ochabovat, stačí zapískat a hned je lepší nálada.
Druhá publikace je poněkud slabší. Jmenuje se The Fruits. Tušíte správně - co stránka,to velkej obrázek ovoce. Abych pravdu řekla, moc si s ní nevim rady... Když jsem se přistihla při otázce "Tak co, Jolanko, jak dělá jablíčko?" byla jsem vážně ráda, že mě nikdo neslyší:) Kolouš neodpovídal a mě taky nic nenapadalo, snad jen že jablíčko dělá "Žuch" když padá ze stromu, ale to bysme se daleko nedostaly, to dělaj všechny. Myslím tím všechny ovoce, jak jinak.
Ze zoufalství jsem si řekla, že si teda budeme číst anglicky. Zpočátku dobrý. Apple, banana, orange...nou problem. Pak ale začalo přituhovat. Třešně, citron i ananas mě stály několik perných vteřin, ale vzpomněla jsem si. S hruškou ale přišel můj konec. Když už jsem se ze zoufalství vydala hledat ve slovníku, naštěstí jsem si vzpomněla. Jinak bych asi vážně upadla do deprese...
Nejen že blbnu, ale zapomínám. A to tak že hodně. Co já budu po tý mateřský dělat? Že bych se stala profimatkou a dělala bych další mateřskou? A další? A co až mi bude padesát? To už zapomenu i to, že jsem kdy něco uměla...Měla bych se nad sebou zamyslet a rozšiřovat si obzory. Zítra na tom začnu pracovat. Jdu koupit knížku o zelenině!:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama